Szampon w kostce – jak go używać?

Świadoma pielęgnacja i dbanie o swoje włosy są domeną coraz to większej ilości kobiet. Panie starają się w jak najlepszy sposób traktować swoje kosmyki, by stały się one ich największym atrybutem. Jednocześnie kosmetyki do pielęgnacji włosów zmieniają się w dość dynamiczny sposób. Ostatnią nowością w tej dziedzinie są szampony w kostce. Z pewnością nieco różnią się one od dotychczas nam znanych produktów. Jakie są więc ich największe zalety i jak z nich poprawnie korzystać?

Szampon w kostce – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Szampon w kostce z https://www.cocolita.pl/szampon-w-kostce nie jest kolejnym, zwykłym szamponem do włosów. Wyróżnia go najczęściej skład, ale także i forma oraz konsystencja. Szampony w kostce – jak sama nazwa wskazuje – nie są zamknięte w plastikowych buteleczkach, a o wiele bardziej przypominają swoim wyglądem mydło. Takie rozwiązanie ma jednak wiele zalet, do których możemy zaliczyć:

  • ekologiczność – brak plastikowych opakowań z pewnością przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego;
  • wydajność – szampon w kostce wystarczy nam na znacznie dłużej niż butelkowane kosmetyki;
  • efektywność – szampon w kostce jest w stanie skutecznie zmyć brud z włosów i pozostawia je świeże i miękkie w dotyku.

Nic więc dziwnego, że szampony w kostce zdobywają sobie coraz to większą popularność i podbijają serca kobiet na całym świecie. Ich atutów nie da się bowiem zakwestionować.

czarny szampon w kostce

Jak myć włosy szamponem w kostce?

Szampon w kostce stosuje się w nieco inny sposób niż tradycyjne kosmetyki w buteleczkach. Choć nie jest to proces trudny, to warto uwzględnić, że szampony w kostce nie posiadają płynnej konsystencji. Najlepszym sposobem na umycie włosów – przy pomocy tego produktu – jest zamoczenie kostki z letniej wodzie, a następnie „rozmasowanie” jej w dłoniach. Powinniśmy doprowadzić do powstania piany, którą możemy już umyć nasze kosmyki. Innym sposobem na umycie włosów szamponem w kostce, jest zastosowanie kostki bezpośrednio na mokre włosy, a następnie wykonanie tradycyjnego mycia głowy. Zadziała to niczym relaksujący masaż i pobudzi krążenie w skórze głowy.