Laserowe usuwanie cellulitu

Zabiegi upiększające są obecnie bardzo popularne. Kiedyś były to zarezerwowane wyłącznie dla klasy wyższej usługi kosztujące ogromne pieniądze, ale obecnie ich cena jest przystępna i stać na nie więcej klientek.

Co to jest cellulit?

Widoczny gołym okiem, najczęściej w okolicy pośladków, ud, ale także pleców i ramion. Objawia się fałdami, zgrubieniami i nierówną powierzchnią skóry w miejscach nim dotkniętych. Taki wygląd powodują niejednorodnej grubości ściany w tkance łącznej oraz obrzęki. Objawy spowodowane są nieprawidłowym przepływem krwi i limfy. Przyczyniają się do nich siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta, noszenie obcisłych ubrań oraz przede wszystkim skłonności genetyczne.

Laserowe usuwanie cellulitu

Jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z tym problemem jest skorzystanie z lasera np. w Laserland. Istnieją różne metody, jedną z nich jest zabieg nazywany laserową liposukcją. W znieczuleniu miejscowym pod skórę wprowadza się światłowód, a jego działanie polega na rozbiciu tkanki w tym miejscu, upłynnieniu tkanki tłuszczowej oraz napięciu skóry.

Skuteczne usunięcie cellulitu za pomocą laseru wymaga zastosowania kilku zabiegów. Cena jednego z nich waha się pomiędzy 100zł, a kilkoma tysiącami. Wszystko uzależnione jest od zastosowanej metody.

Pomocne będzie również uprawianie sportu, masaże oraz zdrowa, zbilansowana dieta. Dobre efekty przyniesie również unormowanie gospodarki hormonalnej.