Sposób na jesienne smutki

Jesień to dla nas bardzo często trudny czas. Mała ilość słońca, nieprzyjemne pogody oraz coraz krótsze dni potrafią skutecznie obniżyć nasze samopoczucie. Czy masaż relaksacyjny to dobry sposób na jesienne smutki? 

Jak pokonać smutek? 

Endorfiny inaczej nazywane hormonem szczęścia, odpowiadają za nasze dobre samopoczucie. Mimo, iż mogłoby się wydawać, że nie mamy wpływu na ilość hormonów produkowanych przez nasz organizm, nie jest to prawdą.

Możemy zwiększyć produkcję endorfin jedząc czekoladę, uprawiając sport czy śmiejąc się. Jednym ze sposobów na zwiększenie produkcji hormonu szczęścia jest również masaż relaksacyjny. 

Masaż relaksacyjny – co warto wiedzieć? 

Masaż relaksacyjny w Warszawie dostępny choćby w Easywaxing może trwać od 30 minut do godziny. Polega on na głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu czy roztrząsaniu masowanej osoby. Ruchy są powolne, płynne i spokojne, dzięki temu mięśnie masowanej osoby rozluźniają się, a samopoczucie wyraźnie się poprawia. 

Masaż relaksacyjny wykonany w sprzyjających warunkach, w miejscu, gdzie jest delikatna muzyka, subtelny zapach oraz harmonijny wystrój oddziałuje również na zmysły osoby masowanej. Użycie olejków zapachowych, takich jak cedr, lawenda, czy drzewo sandałowe bardzo intensywnie wpływa na zmysły. 

Osoba masowana po zabiegu czuje się zrelaksowana i odprężona. Masaż relaksacyjny w Warszawie poprawia samopoczucie, przywraca energię oraz chęć do działania. Wyraźne efekty widać nie tylko w funkcjonowaniu wypoczętych i zregenerowanych mięśni, ale również, a może przede wszystkim w poprawie nastroju, który pozwala na cieszenie się każdym dniem.