Depilacja Epilfree – na czym polega?

Depilacja Epilfree to nowość i prawdziwa rewolucja na rynku zabiegów kosmetycznych. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego trwały efekt oraz możliwość zastosowania na każdy rodzaj włosów, w tym włosy zarówno brunetek, blondynek jak i kobiet rudych oraz w odniesieniu do każdej, nawet wrażliwej, partii ciała. Ponadto zabieg jest całkowicie bezbolesny, a czas samego zabiegu – stosunkowo krótki.

Depilacja Epilfree – na czym polega zabieg?

Zabieg depilacji Epilfree ma charakter dwuetapowy: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja/depilacja-epilfree. W pierwszej kolejności partia ciała pokryta niechcianym owłosieniem jest poddawana zabiegowi usuwania włosów w salonie kosmetycznym. W dalszej kolejności na obszary poddawane zabiegowi Epilfree nakładane są kolejno aktywator Epilfree i toner Epilfree. Zastosowany podczas depilacji Epilfree aktywator rozszerza mieszki włosowe w strefie poddanej zabiegowi, natomiast użyty w dalszej kolejności toner Epilfree, wnika wgłąb mieszków włosowych i powoduje zmniejszenie podziałów komórkowych w obrębie mieszków włosowych. W wyniku działania obu preparatów włosy odrastają one zdecydowanie rzadsze i słabsze. Stosowane preparaty Epilfree bazują na składnikach naturalnych, w wyniku czego ryzyko wystąpienia podrażnień lub reakcji alergicznych jest minimalne. Liczba koniecznych do wykonania zabiegów zależy od rodzaju włosów i intensywności owłosienia. 

Depilacja Epilfree – przeciwwskazania    

Jak każdy zabieg kosmetyczny, depilacja Epilfree, mimo zastosowania delikatnych substancji w składzie preparatów, ma przeciwwskazania. Należą do nich z oczywistych względów ciąża i karmienie piersią, zdarzające się niezmiernie rzadko uczulenie na dany składnik preparatu oraz zmiany skórne, w tym rany i stany zapalne. Co ważne, w okresie stosowania depilacji Epilfree nie należy stosować innych metod depilacji. Ponadto na obszary skóry objęte zabiegiem, przed i tuż po jego wykonaniu, nie wolno stosować kremów, balsamów i innych środków kosmetycznych. Należy również unikać moczenia tych obszarów, co mogłoby spowodować zmniejszenie skuteczności działania zastosowanych w depilacji preparatów.