Piercing intymny – czyli tam, gdzie dostęp mają tylko wybrani

Piercing od zawsze był stosowany w różnych celach. Już tysiące lat temu był wyznacznikiem wiary i stylu, a czasami również pozycji społecznej. Dzisiejsza rola tego typu zdobień nieco się zmieniła, jednak wciąż temat ten przechodzi przeobrażenia, dzięki czemu mamy do dyspozycji wiele możliwości. Jeśli zastanawiasz się, czy piercing intymny to coś dla ciebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jak to postrzegają?

Oczywiste jest to, iż nie każdemu trzeba się chwalić o ewentualnym piercingu w miejscach intymnych. Przed podjęciem decyzji o tego rodzaju upiększeniu być może zastanawiasz się, czy ewentualny partner albo partnerka nie spojrzą na ciebie dziwnie, gdy ujrzą dzieło. Na pewno jednak wiesz, że najważniejsze jest twoje zdanie i twoje samopoczucie. Ludzie reagują na kolczyki intymne w różny sposób. Dla jednych to dziwactwo, dla innych oznaka rozwiązłości. Najczęściej są to jednak uprzedzenia i szkodliwe stereotypy, które nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Nie warto się więc nimi przejmować i robić to, na co ma się ochotę.

Kolczyki intymne mogą wyglądać dobrze, okazać się świetnym afrodyzjakiem i wzmacniać doznania seksualne. Jako że seks jest w życiu ważny, należy szukać tego typu rozwiązań. Pamiętaj, że takie ozdoby ciała zawsze można usunąć, nie musisz więc obawiać się, że w przypadku zmiany zdania po przekłuciu pozostaną z tobą na zawsze.

Bezpieczeństwo – pamiętaj o tym zawsze

Nie każde miejsce jest odpowiednie, aby zdecydować się na piercing. Jeśli już zdecydujesz się na piercing intymny, wybierz specjalistę, który ma wiele dobrych opinii i jest sprawdzony. Dzięki temu ryzyko ewentualnych uszkodzeń będzie zminimalizowane, a efekt okaże się spektakularny. Pamiętaj także o tym, iż jeśli chcesz współżyć zaraz po wykonaniu takiego percingu, nie jest to dobry pomysł. Rany muszą się prawidłowo zagoić, szczególnie jeśli mowa o łechtaczce, naprawdę nie warto ryzykować pojawienia się infekcji. Dlatego wstrzemięźliwość przez jakiś czas jest wskazana, o czym na pewno poinformuje cię specjalista wykonujący zdobienie.

Piercing intymny – które miejsce na ciele wybrać?

To od ciebie i twoich preferencji oraz oczekiwań zależy to, które miejsce zostanie ozdobione pięknym piercingiem. Najczęściej wybór pada na sutki, pełne zagojenie rany w tym miejscu trwa zazwyczaj do roku, chociaż równie dobrze może trwać jedynie kilka miesięcy. Jeśli jesteś kobietą i być może obawiasz się, iż piercing sutków negatywnie wpłynie na możliwość karmienia, możesz być spokojna. Jeden sutek to około 20 przewodów mlekowych, nie ma więc powodu do obaw.

Wargi sromowe to kolejna część ciała, która cieszy się popularnością jeśli chodzi o kolczyki intymne. Dlaczego? – między innymi dlatego, iż rana goi się bardzo szybko, trwa to zaledwie 12 tygodni i jest to czas maksymalny.

Jesteś mężczyzną i również rozważasz piercing intymny? – w takim przypadku możesz zdecydować się na sutki, albo zafundować kolczyki intymne swojemu penisowi. Czas gojenia rany może być różny, w zależności od miejsca i sposobu wykonania piercing. Zazwyczaj jest to jednak 9 miesięcy. W przypadku przekłucia moszny, czas ten wynosi najczęściej od 4 do 12 tygodni. Jeśli chcesz zapewnić dodatkowe doznania partnerce, przekłucie moszny będzie najlepszym rozwiązaniem.