Tusz do rzęs – szczoteczka

Tusz do rzęs jest chyba najpopularniejszym i najbardziej podstawowym kosmetykiem do makijażu. Producenci kosmetyków kolorowych stale wzbogacają swój asortyment i wprowadzają coraz bardziej wymyślne produkty.

Kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z tuszami do rzęs wybór dostępnych na rynku szczoteczek może przyprawić o zawrót głowy.

Jeżeli natomiast chodzi o szczoteczki, dostępne na rynku wykonane są z różnych materiałów i przybierają rozmaite kształty. Jak wybrać tę najlepszą? Jest to kwestia bardzo indywidualna.

Osoby z krótkimi, cienkimi i rzadkimi rzęsami powinny wybrać szczoteczkę małą, dostosowaną rozmiarem do ich rzęs. Dobrze sprawdzą się szczoteczki z krótkim włosiem, a także szczoteczki silikonowe, proste lub wygięte w łuk. Nie dla nich duże szczoteczki z długim włosiem. Umalowanie krótkich rzęs takim kosmetykiem będzie bardzo trudne.

Posiadaczki długich, grubych i gęstych rzęs teoretycznie nie potrzebują maskary, jednak tusze do rzęs stały się w makijażu wręcz koniecznością. Do umalowania takich rzęs może z powodzeniem posłużyć duża szczoteczka z długim włosiem. Może być zagięta w łuk, dzięki czemu dodatkowo podkreśli rzęsy. Do umalowania dolnych rzęs można posłużyć się mniejszą szczoteczką.