Krem Linoderm Plus z Alantoiną oraz z Pantenolem

Kremy z serii Linoderm Plus przeznaczone są do pielęgnacji skóry zarówno niemowląt, jak i dzieci i dorosłych, jednak warto wiedzieć o tym, iż w skład serii wchodzą dwa odrębne kremy wykazujące nieco inne właściwości. Pierwszy krem Linoderm zawiera w swoim składzie pantenol, natomiast drugi alantoinę. Czym różnią się między sobą i kto może sięgnąć po dany krem?

Krem Linoderm Plus z Alantoiną oraz z Pantenolem

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma kremami jest ich przeznaczenie, a także składnik. W zasadzie zarówno pantenol, jak i alantoina wykazują bardzo silne działanie regenerujące oraz odbudowujące naskórek, jednak są to dwa różne składniki. Stosując zarówno Linoderm krem z alantoiną, jak i z pantenolem można zauważyć prawie identyczne efekty z dosyć niewielkimi różnicami.

Wskazania do stosowania kremu Linoderm

Zarówno krem Linoderm Plus z alantoiną, jak i z pantenolem przeznaczone są do pielęgnacji skóry niemowląt, skóry po odparzeniach i oparzeniach, a także tej z wypryskiem alergicznym oraz nadmiernie suchej. Jeśli chodzi o podobieństwa, to na tym się niestety kończy. Warto jednak wiedzieć o tym, iż krem z Alantoiną przeznaczony jest dodatkowo do pielęgnacji skóry z rozstępami oraz po odleżynach.