Co to jest masło shea i jak działa na nasz organizm?

Masło shea znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jest składnikiem balsamów do ciała, masek odżywczych do włosów, szamponów (szczególnie do włosów naturalnie kręconych). Sprawdza się doskonale jako składnik nawilżający dla skóry. Masło shea stosuje się czasami również w czystej postaci: gdy nałożymy je na włosy (w niewielkiej ilości), te zaczynają się błyszczeć. Gdy posmarujemy nim usta, staną się jędrne, nawilżone i odzyskają ładny kolor. Szczególnie należy zwrócić uwagę na masło shea cena jako składnik mydeł: stosowanie go może zapobiegać wysuszaniu naskórka.

Jeśli mamy wybór, powinniśmy wybierać masło nierafinowane, które jest wyciskane mechanicznie z orzechów drzewa masłosza w temperaturze poniżej 70 stopni Celsjusza.

Masło shea: ciekawostki

O czym należy wiedzieć? Masło shea barwi tkaniny: łatwo jest się nim zabrudzić, a niełatwo jest to zabrudzenie zmyć, szczególnie z odzieży. Warto kupować masło shea nieprzetworzone. Po czym poznamy, że masło jest nieprzetworzone? Przede wszystkim naturalne masło nie ma intensywnego zapachu (poza ewentualnym lekkim orzechowym swądem). Masło shea w naturalnej wersji nie ma konserwantów i barwników. Wydaje się lekko mdłe i niezwykle tłuste, ale to właśnie takie jest najlepsze dla naszego zdrowia.

 

Ciekawostką jest fakt, że masło shea stosuje się jako impregnat do niektórych produktów wykonanych ze skóry naturalnej. Czasami także stosuje się je jako biomasę do celów energetycznych. Dodatkowo, stolarze smarują nim nawierzchnię drewnianych mebli, a muzycy nacierają masłem shea instrumenty muzyczne.