Moc peelingów do ciała

Pielęgnacja ciała to podstawa niezależnie od pory roku. Latem skóra jest narażona na przesuszenie i oparzenia słoneczne, zimą jej kondycja też może się pogorszyć przez ogrzewanie i niskie temperatury – jednym słowem, dobrze jest wyrobić sobie fundamentalne nawyki, jeśli chodzi o dbanie o siebie. Jednym elementów pielęgnacji jest regularne używanie peelingu do ciała. Co daje stosowanie tego kosmetyku?

Peelingi do ciała – kosmetyki wielozadaniowe

Korzyści, jakie niesie za sobą włączenie peelingu do kosmetycznej rutyny, nie tylko pomogą uzyskać zdrowszy wygląd skóry, ale też sprawią, że używanie innych kosmetyków będzie dawało lepsze efekty. Jak konkretnie peeling sprzyja dobrej kondycji skóry ciała?

  • usuwa martwe komórki
  • pozbywa się zanieczyszczeń
  • odblokowuje ujścia gruczołów łojowych
  • pobudza skórę do powstawania nowych komórek

Tego rodzaju działanie sprawia, że skóra bardzo zyskuje na wyglądzie. Staje się gładka, elastyczna i dobrze ukrwiona. Zaskórniki nie powstają tak szybko, ponieważ ujścia gruczołów łojowych są odblokowane. Wytwarzanie nowych komórek sprzyja efektywniejszej regeneracji skóry. Peelingi do ciała potrafią też grać zespołowo – krem czy balsam wchłaniają się dzięki nim o wiele szybciej, ponieważ skóra jest dokładnie oczyszczona. To samo dotyczy samoopalacza, który zostanie lepiej wchłonięty po zastosowaniu peelingu, a efekt opalenizny będzie bardziej równomierny. Złuszczanie naskórka poprzez używanie peelingu pomaga też ładniej się opalić w sposób naturalny. Koloryt skóry jest wtedy bardziej jednolity, a jej ciemniejszy odcień utrzymuje się dłużej.

Ekologiczne peelingi do różnego rodzaju skóry

Peeling to kosmetyk, który można dopasować do problemów, z jakimi zmaga się skóra. Jeśli potrzebuje dodatkowego nawilżenia, dobrym pomysłem będzie na przykład peeling do ciała z dodatkiem oleju z konopi, który wytworzy barierę ochronną. Jeżeli problemem jest cellulit lub rozstępy, kosmetyk z czerwoną glinką i olejami roślinnymi sprawdzi się świetnie.