Róż do policzków – sposób na świeży, dziewczęcy makijaż

Róż do policzków jest kosmetykiem często pomijanym w codziennym makijażu. To błąd!  Nawet niewielka jego ilość, umiejętnie nałożona na kości policzkowe, pozwala ożywić makijaż, a twarzy dodać dziewczęcego blasku. Warto wiedzieć, jak dobrać kosmetyk odpowiedni dla siebie oraz w jaki sposób go nakładać.  

Róż Eveline – jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj?

Róż Eveline dostępny jest w różnych rodzajach. Można zdecydować się na produkt o tradycyjnej, prasowanej formie, który nakłada się na twarz klasycznym, ściętym pędzlem do konturowania. Dostępne są jednak również róże w łatwej w aplikacji formie płynnej. Aplikuje się je na skórę za pomocą gąbeczki do makijażu. Taka forma kosmetyku sprawia, że produkt łatwo się rozprowadza i stapia z innymi produktami nałożonymi na skórę, nie ma też mowy o osypywaniu. Róże w płynie charakteryzuje również bardzo dobre niepigmentowanie, co przekłada się na ich wysoką wydajność. Niewielkie opakowania starcza na naprawdę długo, tym bardziej, że róż należy nakładać raczej oszczędnie.

róż Eveline

Jaki odcień różu wybrać?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na róż w kamieniu czy w formie płynnej, konieczny jest wybór odpowiedniego odcienia. Dla uzyskania świeżego, dziewczęcego looku ważne jest, aby róż miał taki sam odcień, jak karnacja skóry. Najprościej jest kierować się kolorem swojego naturalnego rumieńca. Osoby o ciemniejszej lub oliwkowej karnacji dobrze wyglądać będą z różem w odcieniach koralowych lub pomarańczowych. Na jaśniejszej cerze znacznie lepiej prezentuje się kolor różany, beżowy lub brzoskwiniowy. Trzeba pamiętać, że znaczenie ma również rodzaj cery. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej, najlepiej sprawdzą się róże matowe. Osoby o skórze suchej mogą natomiast eksperymentować z kosmetykiem perłowym lub brokatowym.