Jaki lakier do włosów wybrać?

Włosy narażone są na bardzo wiele negatywnych czynników (np. wiatr, deszcz, klimatyzacja itp.), dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone kosmetyki, dzięki którym będzie można zabezpieczyć fryzurę. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na porządny lakier do włosów, co niestety nie jest prostym zadaniem.

Jakie są rodzaje lakierów do włosów?

Jeżeli chodzi o główny podział, to można wyróżnić lakiery mokre i suche. Biorąc pod uwagę lakiery mokre, to mowa tutaj oczywiście o popularnych lakierach modelujących, które stosuje się bezpośrednio na wilgotne pasma zaraz po myciu głowy. Większość kobiet nakłada lakier podczas suszenia suszarką, dzięki czemu można swobodnie układać fryzurę. Kosmetyki tego typu są idealną alternatywą do lotionu albo pianki. Lakiery suche, to z kolei lakiery tradycyjne, które rozpyla się tak samo jak suche kosmetyki. Produkty tego typu znacząco utrwalają wymodelowaną fryzurę, dlatego też tak wiele kobiet decyduje się na ich zakup.

Jaki lakier do włosów delikatnych?

Z wyborem lakieru do włosów największy problem mają kobiety z cienkimi i delikatnymi pasemkami. W tym konkretnym przypadku najlepiej postawić na sprawdzone kosmetyki, które zwiększają objętość bez nadmiernego obciążania. Jeżeli wykorzysta się mocne lakiery na słabe włosy, to niestety staną się one bardziej łamliwe i bardzo szybko oklapną. Godne polecenia są lakiery do włosów, które w swoim składzie zawierają substancje antystatyczne i niewielką ilość polimerów. W dużej mierze to właśnie te składniki pozostawiają na włosach specjalny filtr zabezpieczający od wilgoci i silnego wiatru. Dobry lakier do włosów powinien zawierać także witaminę B3 i E. Dzięki tym rewelacyjnym składnikom włosy będą odpowiednio nawilżone i odżywione.

Jakie lakiery do włosów farbowanych?

Kobiety, które korzystają dość często z koloryzacji powinny postawić na specjalne lakiery do włosów z drogerii Trena. Najbezpieczniejszym wyborem są kosmetyki średnio utrwalające, które dodatkowo nabłyszczają pasemka. Pamiętać należy także o tym, że po pewnym czasie włosy będą bardziej matowe i stopniowo będą blaknąć.