Veraderm – poznaj silikonowy żel na blizny

Blizny, które pozostają po urazach, zabiegach na skórze powodują dyskomfort psychiczny. Wie o tym niejedna mama, która poszukiwała sposobów na zmniejszenie blizny po cesarskim cięciu.

Blizny – codzienna pielęgnacja

Jeżeli borykasz się ze świeżą raną, proces nanoszenia preparatów możesz rozpocząć około 3 tygodnie po ściągnięciu szwów. Na rynku medycznym istnieją preparaty wspomagające proces natłuszczania miejsca z blizną. Pozytywną opinią klientów cieszy się Veraderm, jest to żel na blizny na bazie silikonu. Podczas nanoszenia preparatu wykonuj delikatny masaż tkanki, to spowoduje lepsze wchłanianie żelu oraz zmiękczenie blizny. Miejsce ze zmianą zostanie nawilżone, a systematyczne nakładanie żelu i masowanie skóry sprawi, że blizna zacznie stopniowo maleć, rozjaśni się. Ważnym aspektem jest niedopuszczenie do sytuacji, aby blizna nie stała się bardzo twarda i powodująca ograniczenia ruchowe, nawet przykurcze.

Veraderm żel na blizny do stosowania na twarz

Omawiany żel to kompozyt silikonowy, który można stosować również w przypadku blizn na twarzy. Jest bardzo wydajny oraz gęsty. Doskonale sprawdzi się do przykrycia kosmetykami codziennego użytku. Fluid czy róż bez problemu przykryje warstwę nałożonego żelu. W trakcie upływu dnia nie znika pod wpływem wydzielania sebum. Co ważna Veraderm nie powoduje przesuszenia skóry. Ostrożność warto zachować przy tkaninach tak, aby nie powstały plamy trudne do usunięcia. Nie nakłada się żelu na otwartą ranę oraz unika się kontaktu preparatu ze śluzówkami i oczami.