Olejek migdałowy i brzoskwiniowy – integralne elementy szamponu Kemon

Każdy rodzaj szamponu Kemon ma nieco inne właściwości i zastosowanie. W przypadku produktów przeznaczonych do pielęgnacji i utrzymania jedwabistości skóry, ich integralnymi składnikami są olejki migdałowe i brzoskwiniowe. Jak wpływają one na właściwości tego szamponu i na czym polega ich wyjątkowość?

Ochrona i pielęgnacja

Szampon Kemon nieprzypadkowo posiada w swym składzie obydwa olejki. Są one bowiem odpowiedzialne między innymi za ułatwione rozczesywanie i układanie włosów, co ma szczególne znaczenie w kontekście ich pielęgnacji. Co więcej, dzięki obydwóm substancjom włosy są dodatkowo chronione przed działaniem wilgoci, a także dodatkowo wygładzone i nawilżone. Jednym słowem – substancje te bardzo korzystnie wpływają na strukturę włosów, dzięki czemu są one zdrowsze i mocniejsze.

Skóra też jest ważna

Działanie olejku migdałowego i brzoskwiniowego jest zbawienne również w kontekście skóry głowy. Jak wiadomo, znajdują się w niej cebulki włosów, które są odpowiedzialne za ich prawidłowy wzrost. Znajdujące się w szamponie Kemon obydwa olejki wzmacniają skórę, pielęgnują ją, a także łagodzą skutki ewentualnych stanów zapalnych, które z różnych powodów mogłyby ją dotykać. Nieprzypadkowo są to olejki, które bardzo często wykorzystywane są w nowoczesnej dermatologii, jako środki wzmacniające i chroniące przed stanem zapalnym.

Podsumowując, nie każdy szampon Kemon posiada w swym składzie olejek migdałowy i brzoskwiniowy. Jest to domena przede wszystkim tych produktów, które przeznaczone są dla efektywniejszego pielęgnowania włosów.