Wakacje z niemowlęciem – jakie kosmetyki Mustela włożyć do walizki?

Wakacje z małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie organizacyjne dla każdego rodzica. Do wczasów należy odpowiednio się przygotować. Trzeba nie tylko wszystko ze sobą zabrać, ale trzeba też przewidzieć jakie sytuacje mogą mieć miejsce podczas urlopu. Jakie kosmetyki Mustela warto ze sobą mieć? Co może się przydać?

Krem z filtrem


Podstawowym wyposażeniem powinien być krem z wysokim filtrem. Nie można jednak kupić pierwszego lepszego kosmetyku z SPF 50. Najpierw trzeba sprawdzić jego etykietę. Wiele kosmetyków tego typu nie jest zalecane dla najmłodszych dzieci. Niektóre marki mają remy dedykowane dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia, inne powyżej 6. Przed zakupem konkretnego produktu koniecznie należy sprawdzić jego etykietę i zalecenia.

Olejek do ciała


Skóra wystawiona na działanie słońca ma tendencję do przesuszania się. Negatywnie na jej stan może też wpłynąć morska woda. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie jej nawilżenie. W tym celu powinno się sięgnąć po odpowiednie produkty. W przypadku kosmetyków Mustela na szczególną uwagę zasługuje olejek do ciała oraz balsam. Każdy z tych produktów zawiera naturalny olej z awokado, który jest znakiem wyróżniającym tę markę. Olej ten słynie z tego, że wnika w głębokie warstwy skóry, nawilża je i chroni je przed dalszą utartą wilgoci. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie balsamu do ciała wraz z płynem do kąpieli lub żelem do mycia. Dlatego też wszystkie te produkty powinny znaleźć się w wakacyjnej kosmetyczce malucha. Z pewnością mogą też skorzystać z nich dorośli.