Kosmetyki pod oczy – co należy o nich wiedzieć?

Łazienkowe półki uginają się od różnych specyfików, jakie stosowane są do codziennej pielęgnacji skóry. Można je podzielić na te, które stosowane są na dzień oraz na te na noc. Swoje kosmetyki mają mężczyźni. Również kobiety mają swoje toniki, serum i kremy pod oczy. Odnosząc się do tych ostatnich – jaki powinien być krem pod oczy? Co powinien zawierać? Czas na to, aby udzielić odpowiedzi na te pytania.

Dobry krem pod oczy

Kremy pod oczy można bez trudu znaleźć w drogerii Sanbello, jakie specjalizują się w sprzedaży kosmetyków do cery wrażliwej, alergicznej, itd. Dlaczego jego obecność jest tak ważna? Ponieważ z czasem jędrność skóry zaczyna się obniżać. Zaczynają się pojawiać pierwsze, ledwo widoczne zmarszczki, które z wiekiem będą się pogłębiać. Jest to efekt zanikania w skórze kolagenu, który odpowiedzialny jest za nawilżenie oraz napięcie skóry. Ważne jest więc to, aby stymulować skórę pod oczami, właśnie poprzez zastosowanie odpowiednich kremów. Pierwszy krem pod oczy na dobre w życiu każdego człowieka powinien zagościć już ok. 20 roku życia, a już na pewno w wieku 25 lat, kiedy tego kolagenu w skórze jest coraz mniej.

Krem pod oczy o lekkiej formule

Współczesny rynek kosmetyczny ma do zaoferowania wiele specyfików. Który z nich wybrać? Najlepiej postawić na ten, który ma lekką formulę. Należy uważać na jego skład. Ważne jest to, aby w jego składzie nie znalazły się takie dodatki jak: wazelina, parafina, oleje mineralne, barwniki, kompozycje zapachowe. Są to te elementy, jakie mogą prowadzić do zapchania porów, a na dodatek mogą być niebezpieczne, jeżeli ktoś ma do czynienia ze skórą wrażliwą. Właściwie to należałoby powiedzieć, że skóra w tym obrębie jest naprawdę wrażliwa – niezależnie od tego, czy ktoś ma do czynienia z cerą tłustą, mieszaną, normalną, suchą, itd.

kremy pod oczy

Krem pod oczy oraz makijaż

No cóż, panie lubią się malować i na pewno nie będą chciały odmówić sobie tej przyjemności. Trzeba jednak mieć świadomość, że krem pod oczy nie powinien być stosowany z makijażem. Czy to znaczy, że z make up należy zrezygnować? Oczywiście, że nie. Najlepiej jednak poczekać z nałożeniem makijażu kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut, jeżeli tylko istnieje taka opcja. Trzeba pamiętać także o tym, aby krem pod oczy wklepywać, a nie rozsmarowywać. W ten sposób będzie on w stanie lepiej wchłonąć się w skórę. Trzeba także zwrócić uwagę na to, aby wybrać ten specyfik, który nie będzie rolował się pod korektorem. Tak, aby o każdej porze dnia móc odpowiednio się zaprezentować, a na dodatek cieszyć się stałym nawilżeniem pod oczyma.

Rodzaje kremów pod oczy

Ciekawostką jest to, że do wyboru jest kilka rodzai tego specyfiku. Oto ich lista:

  • nawilżający krem pod oczy,
  • odżywczy krem pod oczy,
  • łagodzący krem pod oczy,
  • przeciwzmarszczkowy krem pod oczy,
  • krem pod oczy zmniejszający cienie i obrzęki.

Każdy z nich jest w stanie zapewnić swoim użytkownikom różne możliwości. Warto się z nimi zapoznać, aby mieć pewność, że korzysta się z kosmetyku, który dopasowany jest do indywidualnych potrzeb.