Pielęgnacja włosów – informacje w pigułce

Pielęgnacja włosów ma bardzo duże znaczenie w życiu wielu kobiet i mężczyzn. Warto wiedzieć, że odpowiednio wypielęgnowane, nawilżone i natłuszczone kosmyki wyglądają nie tylko piękniej, ale są przede wszystkim zdrowsze i mocniejsze. W dobie XXI wieku, można spotkać bardzo wiele produktów do skóry głowy, które regenerują i wzmacniają włosy od nasady.

Dlaczego w pielęgnacji włosów ważny jest peeling i keratyna?

Profesjonalny peeling skóry głowy ma za zadanie oczyścić skalp z:

  • nadmiaru łojotoku,
  • łupieżu,
  • brudu,
  • oraz zrogowaciałego naskórka.

Etap ten przygotowuje dogłębnie skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych. Z tego powodu tak ważne jest, aby kosmetyki do włosów stosować w odpowiedniej kolejności. W składzie tych produktów znajduje się często kawa, cukier trzcinowy oraz naturalne ekstrakty cytrusowe. Kolejnym ważnym produktem w pielęgnacji jest keratyna do włosów. Produkt ten ma za zadanie dokładnie nawilżyć kosmyki, przez co są one bardzo podatne na stylizację.

Produkty niezbędne w pielęgnacji skóry głowy

Dobrej jakości szampon do włosów oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, kurzu, brudu i łojotoku. Delikatnie pielęgnuje on skórę, nie podrażniając jej ani nie wysuszając. Jest to bez wątpienia znacznie bardziej delikatny produkt niż peeling do skóry głowy. Profesjonalna pielęgnacja włosów nie może odbyć się także bez odżywki. Otóż, odżywka do włosów ma za zadanie ułatwić rozczesywanie splątanych kosmyków. To wszystko do włosów sprawia, że kosmyki wyglądają zdrowo i pięknie. Kosmetyki do włosów warto stosować regularnie.