Rodzaje lamp hybrydowych

Manicure hybrydowy od lat cieszy się powodzeniem na rynku kosmetycznym. Nic więc dziwnego, że akcesoria do hybryd, takie jak lampy UV i LED można spotkać w wielu różnorodnych sklepach, także sklepach z elektroniką. Która spośród nich będzie jednak najlepsza?

Lampa do hybryd UV

Klasyczna lampa do utwardzania lakierów hybrydowych, która wydziela światło ultrafioletowe. Stosunkowo tania, przez co korzysta z niej wiele początkujących kosmetyczek i osoby wykonujące manicure hybrydowy w domu. Ma jednak wiele wad. Wydzielane przez nią światło może być szkodliwe dla zdrowia, a czas utwardzania lakieru jest tu dość długi. Konieczna może być też częsta wymiana żarówek.

Lampa do hybryd LED

Lampy bardziej profesjonalne, wymagające krótszego czasu utwardzania niż w przypadku lampy UV. Cechują się również większą wydajnością i żywotnością żarówek. Używane głównie przez profesjonalne manicurzystki, znacznie skracają czas wykonywania manicure hybrydowego. Wadą jest tu jednak wyższa cena i fakt, że niektóre lampy LED nie utwardzają wszystkich typów lakierów.

Nowoczesna lampa UV LED

Lampy UV LED dostępne w sklepie Darmar łączą ze sobą dwie wymienione wcześniej technologie. Zaletą tego typu lamp jest to, że sprawdzają się one przy wszystkich typach lakierów i nie wymagają długiego czasu utwardzania. Tego typu lampy można znaleźć np. w ofercie znanej firmy Semilac. Wadą jest tu jednak wciąż dość wysoka cena, nierzadko wyższa niż w przypadku zwykłych lamp LED.