Jak uzupełniać magnez?

olejek magnezowyMagnez jest jednym z najważniejszych i najbardziej potrzebnych nam w życiu pierwiastków. Dlatego też, jego braki trzeba stale uzupełniać. Jednak jak to robić skutecznie?

Zmiana diety

Przede wszystkim, jeśli dojdzie do niedoboru magnezu należy zmienić dietę. Konieczne jest dostarczanie go do organizmu w zwiększonych ilościach. Jednakże, w jakim pożywieniu znajduje się najwięcej magnezu? Przede wszystkim jest to pełnowartościowe pieczywo. Dodatkowo, warto również spożywać kaszę, gdyż jest w niej dużo magnezu. Co więcej, poleca się również spożywanie różnego rodzaju owoców i warzyw.

Magnez w tabletkach

Obecnie nie brakuje również różnych suplementów w postaci tabletek, które mają uzupełniać magnez w organizmie. Jednakże, czy robią to skutecznie? Z jednej strony, faktycznie w preparatach tego typu przeważnie są duże ilości magnezu. Z drugiej strony, często jest problem z jego przyswojeniem. Oczywiście, zależy też czy zażywa się te tabletki z jedzeniem, o której godzinie się je połka itd.

Zwiększone przyswajanie

Jak się okazuje, jest również sposób na skuteczne uzupełnianie magnezu suplementami. Chodzi tu o olejek magnezowy, w którego przypadku przyswajanie jest o wiele większe niż w przypadku tabletek. Tajemnica tkwi w tym, że przyswajanie olejku magnezowego odbywa się przez skórę, a nie tak ja kw przypadku tabletek przez układ pokarmowy. Magnez trafia wiec bezpośrednio do komórek organizmu.