Nożyk do brwi – jak z niego korzystać?

Starannie wyregulowane brwi nadają spojrzeniu wyrazu, warto więc dążyć do tego, aby ich wygląd zachwycał. Oczywiście, nie oznacza to, że co kilkanaście dni należy pojawiać się w gabinecie kosmetycznym poddając się zabiegowi ich depilowania. Regulację brwi można przeprowadzić w domowym zaciszu, bez bólu i zaczerwienienia. Pomoże w tym nożyk do brwi, choć wcześniej warto zainteresować się tym, kiedy i jak go używać.

Nożyk do brwi w praktyce


Po nożyk można sięgać z przynajmniej kilku powodów. Wiele osób wykorzystuje go do zagęszczania brwi, co często jest jedynym rozwiązaniem po nieudanej regulacji. Zwykle jednak nożyk zastępuje pęsetę. Jest łatwy w obsłudze i poręczny, a praca z nim nie wymaga ani szczególnych zabiegów przygotowawczych, ani dbania o wyjątkowo silne oświetlenie punktowe.
Początki bywają trudne, warto więc rozpocząć od delikatnego naciągnięcia brwi. Pozwoli to na szybsze ustalenie, jaki powinien być ich kształt i na które ich obszary należy zwrócić szczególną uwagę. Nożyk najlepiej prowadzić po skórze wykonując zdecydowany, ciągły ruch. Zwykle już pierwsze użycie trymera przynosi spodziewane rezultaty, jeśli jednak efekt nadal nie jest satysfakcjonujący, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby powtórzyć zabieg.

Najtrudniejszy pierwszy krok


Pierwsze prace z użyciem nożyka do brwi mogą wydawać się skomplikowane. Nie należy jednak zniechęcać się. Osoby obawiające się wykorzystania trymera powinny skupić się na tym, aby dobrze przygotować brwi do zabiegu. Najlepiej zafundować im w tym celu kurację z wykorzystaniem oleju rycynowego, który zagęści je i nieco przyciemni. Dzięki temu regulacja z wykorzystaniem nożyka z pewnością okaże się mniej skomplikowana.