Prawidłowa pielęgnacja skóry dzięki maśle do ciała

docialaZdrowa skóra to nie tylko kwestia wyglądu. To przede wszystkim komfort samopoczucia. Skóra nie jest spięta, wysuszona, nie łuszczy się. Właściwą kondycję skóry zapewniają odpowiednie kosmetyki. Balsam, masło do ciała, krem zapewnią prawidłowe odżywienie i nawilżenie skóry. Należy je tylko prawidłowo dobrać do rodzaju skóry.

Skóra sucha

Ten rodzaj skóry wymaga przede wszystkim właściwego nawilżenia i natłuszczenia. Doskonale nadaje się do tego Organeo.pl masło do ciała. W przeciwieństwie do balsamu jego działanie jest bardziej długotrwałe. Warstwa pozostawiona na skórze stopniowo uwalnia substancje odżywcze. Masła do ciała mają różnorodne zapachy, które przez kilka godzin utrzymują się na skórze. Dodatkowo masła kakaowe lub czekoladowe powodują koloryzację cery. Zastosowanie masła do ciała przy cerze suchej przynosi efekty już po pierwszym razie.

Skóra tłusta

Ten typ cery charakterystyczny jest dla osób młodych. Jest efektem niewłaściwej pracy gruczołów łojowych, które wydzielają nadmiar sebum. Ten rodzaj cery potrzebuje systematycznego oczyszczania za pomocą toników i ochrony odpowiednimi kremami.

Prawidłowa pielęgnacja cery wymaga przede wszystkim zdiagnozowania rodzaju skóry, dobrania odpowiednich kosmetyków i stosowania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.