Jakich kosmetyków używać do włosów po keratynowym prostowaniu?

Zadbane i lśniące włosy to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety czasem mimo dbania o nie, końcówki niszczą się, a włos zaczyna rozdwajać. Codzienne suszanie oraz prostowanie, również nie wpływa na nie pozytywnie, a dodatkowo wymaga dużo czasu. Wiele kobiet z tych powodów decyduje się na zabieg keratynowego prostowania.

dżywki po keratynowym prostowaniuKeratynowe prostowanie włosów – na czym polega i jakie są jego efekty?

To nic innego jak odżywienie włosów keratyną. Dzięki temu włosy stają się wygładzone, nie puszą się i nie elektryzują, stają się proste i łatwiejsze do suszenia. Efekty utrzymują się nawet do sześciu miesięcy, a włosy wyglądają na bardzo zadbane, błyszczące i wyprostowane.

Jakich kosmetyków używać po keratynowym prostowaniu?

Po wykonanym zabiegu, nie wolno myć włosów przez 2 dni. Zaleca się stosowanie odżywki po keratynowym prostowaniu po każdym myciu włosów. Zabronione jest stosowanie szamponów oraz odżywek i masek z silikonami, które nie rozpuszczają się w wodzie i tym samym są trudne do usunięcia. Mocne detergenty zmyją z włosów również keratynę, dlatego najlepiej unikać substancji SLS, SLES, a także wysuszającego alkoholu (Alcohol Denat, Benzyl Alcohol). Wiele kobiet decyduje się na całkowite wyeliminowanie kosmetyków z silikonami oraz na korzystanie z takich, które alkohol mają na końcu składu. Włosy można również nawilżać olejami, choć najlepiej wybierać te naturalne np. z pestek winogron.

Włosy po keratynowym prostowaniu są gładkie i miłe w dotyku, co może dawać nieco złudne wrażenie, że nie trzeba o nie szczególnie dbać. Tymczasem stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala przedłużyć efekt, a także wpływa pozytywnie na porost włosów.